Vokietija ir jos žmonės. Turkai

Vokietija ir jos žmonės. Mašina ir namas.
Vokietija ir jos žmonės. Kaimas

Vokietijoje nuolat gyvena 2,4 % turkų, o net 24 % migruoja. 1961 m. patys vokiečiai, pagal abiejų šalių susitarimą, prisikvietė darbo jėgos iš Turkijos. Tuo metu Ir Turkijai, ir Vokietijai buvo politiškai labai naudinga.

Turkai labai čia matomi. Kaip ir kitose šalyse, rasizmo pakankamai, nors turkai, atrodo, Vokietijoje jaučiasi gerai. Turi savo bendruomenes, matomai pelningus verslus, tačiau integracijoje daug spragų. Vokiečiai prieš musulmonišką religiją ir nepriima to, kad dauguma jų net nekalba vokiškai. Dažnai sunkiai susiranda gerą darbą. Jei moteris su hidžabu gauna vietą darželyje, tai čia išskirtinai pagirtinas atvejis. Nežiūrint to, turkai Vokietijoje net 5 % padidina gimstamumą, kai tuo tarpu tautiečių tarpe jis yra 0! Kas matome tame grėsmę, o kas džiaugiasi, kad netrūksta jaunos darbo jėgos.

Asmeniškai aš stebiuosi turkų tauta, kaip jie sugeba išlaikyti savo tautiškumą, kalbą, tradicijas. Žaviuosi, kai žmonės yra tuo, kuo jie yra. Yra ko pasimokyti!

Filmas “Krüger aus Almanya“ nagrinėjja šią jautrią Vokietijoje temą. Pagrindinis veikėjas, 66 metų vyras iš Berlyno skeptiškai nusiteikęs prieš turkus, kurie triukšmingi, jaučiasi laisvi, yra tikrai išskirtiniai. Visai netrukus, jo dukra praneša, kad mylima anūkė pamilo turką ir šiuo metu yra Antalijoje. Kad ir kaip nenorom, bet senukas ryžtasi skristi į Antaliją atkalbėti anūkę nuo beprotystės.

Nuotr.iš čia

Antalijoje niekas nepasikeičia! Tokie pat triukšmingi turkai ir dar prisideda apgirtę rusai viešbutyje 🙂

Negalėdamas nuo garsios muzikos užmigti, Paulius išeina pasivaikščioti. Prieš akis, kaip koks išgelbėjimas, išdygsta “Berlyno“ baras. Jis raip godžiai atsisėda išgerti alaus. Dar nespėjęs šio malonumo įveikti, pajaučia fizinį kito vyro prisilietimą. Pasirodo, čia gėjų vieta :))))

Nuotr.iš čia

Kitą dieną turistų grupė autobusu išvyksta į ekskursiją. Deja, ten Paulius, atliekant “didelius“ reikalus tualete, yra užmirštamas!

Bekeliaujant į stotelę, pakelėje sustoja vietinis turkas ir priglaudžia pakeleivį į savo namus nakčiai. Labai gražiai parodoma, kaip keičiasi vyro požiūris. Turkai svetingi, malonūs ir draugiški!

Taigi, senukas pasikeičia ir net sudalyvauja anūkės ir jos mylimojo santuokos realizavime. Mat turkai irgi prieš, kad jų jaunuoliai vestų krikščiones. Vokietis supranta, kokia svarbi turkams yra jų šeima, vienybė ir paklusnumas vyresniajam.

Nuostabios scenos, kai Paulius susidraugauja su Antalijos gatvėmis bešlaminėjančiu berniuku iš Sirijos. Vokietijoj tai nerealu! Toks vaikas iš karto būtų pastebėtas, o filme senukas suranda jam prieglaudos namus.

Filmo pabaigoje nugali meilė ir žmogiškumas. Daug humoro ir nemažai jautrių scenų.

P.s. Jei suprantate vokiškai, rekomenduoju susipažinti su skirtingomis kultūromis!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s