Viešnia iš Kolumbijos II

Viešnia iš Kolumbijos I

Doviliuk, kas Tau įdomiausia Kolumbijos kultūroje, kokie žmonės, maistas etc?

Patinka gamta. Kadangi gyvename netoli kalnų, prie upės, mėgaujuosi jos teikiamu komfortu stebėdama, girdėdama, uosdama, liesdama. Labai gyvas pasaulis. Ateinu, būna, ryte į balkoną su puodeliu kavos ir stebiu apelsinmedyje įsikūrusios paukščių šeimos gyvenimą, ištisos dramos ir komedijos vyksta. Vėjas, lietus, dangaus peizažai, šniokščianti upė su savo akmenų mozaikom..Labai mėgstu, kai yra galimybė, atitrūkti nuo visko išeidama į tą gamtą pasiganyt. Labai teigiamai veikia, apgaubia savo garsais, spalvom, kvapais…

Žmonės čia labai atviri, natūraliai, spontaniškai reaguojantys į viską, jokių kaukių, dirbtinumo. Savumo, tikrumo jausmas, ar kolumbietis būtų namuose, ar oficialioje aplinkoje. Todėl su tokiu žmogum labai gera, jauku bendrauti, nuoširdumas skatina nuoširdumą. Man, šiaurietei, atvykusiai iš kito kontinento, kur, atvirkščiai, emocijos, individuali raiška išorinėje aplinkoje nėra pernelyg demonstruojama, iš pradžių būdavo kiek keista, nejauku, tarsi kėsintųsi į mano privatumą, bet kai supranti, kad tai ne specialiai, kad tiesiog jie tokie, –  nuoširdūs, –  tai nejučia ir aš imdavau taip elgtis. Esu šiuo atžvilgiu Kolumbijos jau kiek sugadinta, todėl kai grįžtu į Lietuvą, turiu savo emocijoms “uždėt apynasrį“, kad per daug neįsijausčiau ir neatrodyčiau keistai (yra buvę ne viena tokia komiška situacija…).

Maistas Kolumbijoje labai gardus. Kolumbiečiai valgo daug vaisių, daržovių, salotos ruošiamos su citrinos sultimis, ne riebia grietine, kaip Lietuvoj. Pusryčiams spaudžia šviežias sultis, verda karštą šokoladą, kavą, kepa kiaušinienę periquito (joje be kiaušinių būna kepintas pomidoras su svogūnu, kukurūzais), kukurūzų blynus arepas, pietums  – visokios daržovių sriubos, antras patiekalas mėsa su visokiais priedais, vienas jų –  ryžiai, keptas platanas (toks bananas), pupelių guliašas. Vakare prieš nusileidžiant saulei, orui kiek atvėsus, visi mėgsta lauke ilsėtis gerdami aperityva – kokį nors alkoholinį kokteilį, su užkanda.

Saulė čia visus metus kyla ir leidžiaisi tuo pačiu metu – šeštą valandą vakaro. Man patinka, nes organizmas pripranta ir neišsiderina.

Viešnia iš Kolumbijos III

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s