Vokietija ir jos žmonės. Kaimas

Vokietija ir jos žmonės. Mašina ir namas

pinterest.comSutinkame labai patriotiškų vokiečių, kurių patriotiškumas susipina su kitų tautų nuvertinimu. Galvoje tik tai, kad mano šalyje geriausia! Mano kalba pati nuostabiausia! Žmonės čia patys geriausi! Kaip gerai, kad jūs čia, bet dabar turite tapti vokiečiais ir šeimoje kalbėtis tik vokiškai… Piktinuosi tokiomis pastabomis, bet atleidžiu. O būna ir nemandagių svetimšaliams, arba tas mandagumas apsimestinis ir slegiantis su išspausta kreiva šypsena. Bet sutikime, visur tokių yra.

Provincija yra provincija. Čia žmonės pripratę prie vienodumo. Įpročiai tiek įsišakniję, jog bergždžias dalykas, jei jiems pateiksi kitokias mintis, kitokią patirtį. Dauguma žmonių taip ir nematę gyvenimo be savo kaimo. Kartų kartos paveldi verslus, namus ir gyvenimo būdą. Mato tik tai, kas arčiau nosies, kas vyksta tik jų apsuptyje.

Aišku, Vokietijos kaimas pranoksta visais aukščiausiais sprindžiais Lietuvos kaimą. Septynių tūkstančių žmonių vietovėje rasi viską: kelis prekybos centrus, klestinčių smulkių mažų parduotuvėlių ir kelias dideles firmines parduotuves, keletą fabrikų bei restoranų, kurie gali visą mėnesį užsidaryti stostogoms arba dirba tik tam tikromis dienomis, pagal tam tikrą laiką. Tikrai stebėtinas ir pavyzdinis vaizdas. Vokiečiai vertina smulkųjį verslą, kurio dėka, mano galva, jie ir turi tokią gerą ekonomiką. Paprastas žmogus niekada nepirks mėsos, kiaušinių, vaisių ir daržovių prekybcentryje. Mokės žymiai brangiau, bet nusipirks ūkininkų turgeliuose.

Klaidinga įsivaizduoti, kad visi vokiečiai turtingi ir neturi baimių. Dauguma čia tokie pat, kaip Lietuvoj: apkalbantys, bijantys, besiskundžiantys…

Neužmiršiu, kaip pas mane atėjo lietuvė ponia iš gretimo kaimo. Dar kai mano vyras tik atvažiavo į Vokietiją, prie jo priėjo lietuvis senukas ir informavo, kad šalia esančiame kaimelyje gyvena lietuvaitė močiutė. Tai vat nuo čia ir prasidėjo istorija apie ją.

Vieną dieną ėjau su dukra į šalia esančią parduotuvę. Maniškė niekaip negalėjo nueiti nuo saldumynų lentynos. Tad teko griežtai, pakėlus toną pasakyti, kad nevykdysiu dabar jos norų. Šalia stovėjo moteris ir ji manęs vokiškai paklausė, ar aš kartais ne lietuviškai kalbu. Mat jos mama lietuvė – ta pati iš to kaimo! Davė man telefoną, bet aš jį kažkur pamečiau. Taip ir nepaskambinau.

Bet kartą, pasigirdo skambutis į duris. Atidarau, o ten pagyvenusi moteris. Ji man sako: “Laba diena“ (taip miela ausiai!). Močiutė buvo nuėjusi net į miestelio savivaldybę, kad gauti mūsų kontaktus, bet pagal įstatymą jie neturi teisės duoti adreso. Tai, anot žilagalvės lietuvaitės, apie mus sužinojusi iš kaimo pliotkininkų 🙂 Pasirodo, apie mus vokiečiai kalba! Kaip įdomiai kartais susiveda keliai.

www.aerztezeitung.deO močiutė pati važinėja mašina. Esu nustebusi, kad visiškai jau beveik nebepaeinantys ir nebematantys senukai aktyviai vairuoja.

Tokią vieną, gal devyniasdešimt dviejų metų mačiau su kabrioletu. Senutė milionierė. Jos vaikai turi nemažą baldų saloną kosminėmis kainomis ir anūkas valdo įspūdingo dydžio ir grožio žirgyną. Čia treniruojami pasaulio čempionai! Šie arkliai skraidinami į Ameriką ir kitas pasaulio šalis. Abu šių namų šeimininkai raiteliai. Vyras profesionalus jodinėtojas, laimėjęs ne vienose varžybose. Taip pat jis treniruoja žirgus bei juos parduoda. Vat toks verslas, kuris tęsiamas iš kartos į kartą. Net jų vaikas turi savo ponį, su kuriuo gali kada panorėjęs jodinėti, rūpintis juo, šukuoti… Ar gi ne žemiškas rojus?

imageO aš irgi turiu galimybę prisiliesti prie šio ypatingo gyvenimo! O gi, radusi šį žirgų rojų, niekaip negalėjau atsispirti pagundai nuolat ten nueiti. Po kiek laiko susipažinau su tų namų šeimininke. Mūsų vyresnėlei pasisekė: ji jau šukavo ponį ir jodinėjo!!! Sakė užaugusi bus raitelė 🙂 Džiaugiuosi vis daugiau sužinantį apie gyvenimą su žirgais. Patikėkite, tikrai labai įdomu! Arklių stiprybės ir silpnybės, jų bendruomeniškumas ir t.t. Jau turiu keletą numylėtinių, kurie leidžiasi būti glostomi ir iš arti liečiami :)) Man tai toks džiaugsmas!!!

Vokietija ir jos žmonės. Turkai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s