Ar pabėgėliai tikrai neša grėsmę?

imagePenktadienio naktį Eifelio bokštas skendėjo tamsoje. Visa Prancūzija gedi. Uždarytos mokymosi įstaigos, vyriausybinės institucijos. Šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis

Nežiūrint to, tūkstančiai piliečių susirinko Paryžiaus gatvėse savaitgalį su drąsinančia žinia: n e b i j o t i ! Jų supratimu, būti sukaustytais baimės – nebūtų laimėjimas, ko panašu, kad tikisi teroristai.

imageTiesa, šį įvykį susieti su pabėgėliu srautu į Europą, nėra teisinga! Šis įvykis Prancūzijoje dar labiau nuteikė žmones prieš tuos, kurie ieško pagalbos. Teroristas nėra lygu pabėgėlis! Baimė mus įtakoja priimti nelogiškai pagrįstus sprendimus. Biblijoje apaštalas Jonas rašo, kad meilė išveja baimę. Meilė yra krikščionio pagrindinis gyvenimo tikslas! Šioje visoje sudėtingai graudžioje situacijoje, meilė priešams įgauna irgi visai kitą, realų atspalvį.

Tad mąstant apie pasaulinę kovą prieš islamiškojo terorizmo blogį, reikia budėti, kad baimė, kurią šiuo metu patiriame, neužvaldytų mūsų širdis, išstumdama žmogiškąją užuojautą, ar įtakojančią suvienodinti žmones, skelbiant, kad pabėgėliai yra blogis.

imageTiesa ta, kad šis išpuolis Paryžiuje sustiprino didėjančią neigiamą reakciją prieš pabėgėlius iš Sirijos. Esą tarp jų pilna teroristų. Daugelis sako, kad bijo dėl savo vaikų. Bet ar mes užtikrinti, kad mūsų vaikai yra be pabėgėlių saugūs? Panašu, kad to garantuoti tikrai negalime.

Koks gi tas teisingas atsakymas? Ar neįsileisdami pabėgėlių tikrai apsisaugosime nuo blogio? Atstumdami pagalbos ieškančias šeimas su vaikais, kurie ne dėl savo kaltės yra karo aukos, imsime ir susikursime ramybę širdyje, o gal net ir Žemėje?

Musulmonas nėra lygu teroristas! Nėra abejonių, kad teologija nėra šiandienos teroristinės veiklos širdis. Juk yra skirtumas tarp radikalių islamistų, kurie kaip sektantai užvaldyti mirtimi ir taikių musulmonų kaimynų, kurie kartu su mumis gedi ir apgailestauja dėl tokio nežmoniško elgesio.

imageMan visada norisi žvelgti į istoriją ir mokytis iš jos, o ne pasiduoti baimei, kurioje nėra nei jėgos, nei drąsos BŪTI ŽMOGUMI.

Genocido laikais irgi buvo žmonės, kurie slėpė pražūčiai pasmerktas žydų šeimas. Jie buvo drąsus! Jie buvo pilni užuojautos, tokiu poelgiu statydami savo šeimų ir vaikų gyvybę ant plauko. Drąsa atidaro užuojautai duris. Išmintis ir supratimas užtikrina gyvenimą, renkantis aukščiausias vertybes bei užlieja širdį ramybe – tai yra tiesa, kuri verta rizikos!

Drąsos žmogiškumui!!!

Panašūs straipsniai:

Labai liūdna, Paryžiau…

Jei pažvelkčiau į pabėgėlės motinos akis

Valties žmonės. Pabėgėliai

Nuotraukos iš http://www.pinterst.com

Šaltinis: www.washingtonpost.com

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s