Valerio Albisetti. Santuokinės meilės terapija. Kaip spręsti gyvenimo kartu problemas

www.manoknyga.lt
http://www.manoknyga.lt

Ši knyga labai pavojinga, nes sugriauna visas iliuzijas apie santuoką ir nuleidžia ant žemės. Pasak autoriaus, tik sugriovus fantazijas ir svajones, įmanoma pasiekti tarpusavio santykių viršūnę. O, tai skaudi realybė! Esą, viskas priklauso nuo požiūrio. Jei pas mus labai sudėtinga santuoka, ji gali pasitarnauti asmeniniam tobulėjimui 😉 Tik idealizuotoje santuokoje nebūna skausmo ir kančios. Tai pripažinus, imame į kitą ir save žvelgti paprastomis, žmogiškumo akimis. Santuoka – tai problemų sprendimų institucija. Jei jos sprendžiamos, sutuoktiniai sėkmingai kartu gyvena. Mat savaime laimingų santuokų neegzistuoja!!!


“Neturite tuoktis dėl vienatvės baimės.
Neturite tuoktis vien dėl fizinio patrauklumo.
Santuoka reikalauja būti.
Santuoka reikalauja priimti.
Santuoka reikalauja sugebėjimo duoti.
Santuoka reikalauja laiko.
Santuoka reikalauja abiejų autonomijos.
Santuoka reikalauja vienas kito vertinimo.”
108 p.


Apie meilę ir santuoką neverta per daug kalbėti, tuo reikia gyventi, priimti realybę, kaip meilės paslaptį. Bet kad priimti kitą ir jį mylėti, visų pirma, reikia sugebėti priimti save, mylėti save. Todėl ieškoti tobulumo kitame yra tiesiog nusikaltimas. Tokiu atveju kito sąskaita siekiame sau naudos. Geroje santuokoje neegzistuoja tikėjimo kito pasikeitimu. Jie priima vienas kitą tokius, kokie yra realūs. Protingi, stiprūs ir brandūs žmonės priima kito skirtingumą.

Vyras ir žmona neprivalo nuolat kurti “reikšmingo” bendravimo. Užtenka vadovautis natūralumu, būti atviriems ir viskuo dalintis: jausmais, įskaudinimais, kančia. Kažko neišsakymas, kad ir, atrodytų smulkmena, užauga ir sprogsta. Po to seka atleidimas, kuris yra vienas iš pagrindinių įpročių santuokoje. Jis turi būti kasdien praktikuojamas.

Būti atviriems kaip gyvenimo būdas, kuris padeda vyrui ir žmonai išlikti artimiems. Toks gyvenimo stilius leidžia vienas kitą pažinti, siekiama, kad kitas jaustųsi savimi, išreiškiant pagarbą. Neabejotinai atvirumas sukelia begalės konfliktų. V.Albisetti teigimu, “kiekvienas konfliktas, ginčas ar diskusija yra žemė, kurioje auga santuoka” (134 p.)

Knygoje pateikiama labai daug praktiškų patarimų, testų, kurių pagalba galima geriau save ir sutuoktinį pažinti, o gal net atstatyti santykius. Sakyčiau, tai geras, praktinis vadovas šeimų patarėjui, psichologui ar psichiatrui.

Daugiau informacijos:

Santuokinės meilės terapija. Kaip spręsti gyvenimo kartu problemas. Valerio Albisetti
Italų k.: Terapia dell’amore coniugale
Leidykla: “Katalikų pasaulio leidiniai”, 2008 Vilnius
152 puslapiai
Vertėja: Lina Striokaitė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s