Kai mylėti sunku

imagePrieš susilaukiant vaikų, buvau tobula (na gerai, beveik:)). Žmonės užsimindavo, kad su vaikais mano gyvenimas pasikeis. Girdėjau, kad būsiu pavargusi. Kad motinystė bus pats nuostabiausias, bet kartu ir sunkiausias išbandymas, kurį teks patirti.

Taip taip!

Žinau. Žinau.

Aš viską žinojau. Buvau pasirengusi.

Susitikusi kitą tokią pat, jaučiu jos nuo miego trūkumo apsunkusias akis. Mūsų stebuklai ir tobulybės išmušė iš vėžių:

aš nesu pasiruošusi! Tai taip sunku!.. Aš labai pavargusi…

Kodėl niekas nepasakė, kad taip bus?

Žinau. Nieko baisaus.

imageIštveriamas kūdikio verksmas. Visai nesvarbu, kad mano dienos pradžia ir pabaiga labai garsi. Dažnai nesuvaldau savo kūno reakcijos – panikuoju, mano nervai silpsta. Mažylis miega tik po dešimt minučių.

Paleidžiu vandenį vonioje ir rėksniukas nurimsta. Deja, labai trumpam…

Kol kiti mieli stebukliukai saldžiai snūduriuoja stilinguose bei originaliuose pataluose Instagram’e, maniškis beveik visą laiką yra nelaimingas. Kiek gausybė mamų pasaulyje, kodėl aš esu tokia vieniša ir apleista???

Savo svyruojančias būsenas, tampomas vaiko rėkimo, “nurašau“ hormonams. Jaučiuosi tokia netinkama būti mama. Ši būsena naikina mano ego ir pasitikėjimą savimi. Užgniaužia baimė, kad šie šešėliai suparalyžiuos.

Draugė sako, kad per daug dėmesio skiriu savo kūdikiui (ar taip būna?). Kalta, kad negaliu to suprasti. Esu kalta, kad kaltę jaučiu. Verkiu pagalvojus, kad nebesu nėščia. Apsurdiška! Visai savęs tokios nepažįstu.

imageBet vieną dieną šis ramybės draustėjas ims ir man nusišypsos. Net juoksis! Man! Kažką ims pasakoti ir žavėti savo mintimis. Net keista, kad tas rėksniukas daugiau neberėks. Ir vėl viskas bus aišku, viskas savo vietose. Bus geriau! Tikrai ateis kitokie laikai. Atsiras laiko pamiegoti ir ramiai išgerti kavos. Tereikia atrasti viltį tose mažose akyse. Meilė tvyroja tarp mūsų, nors kartais negaliu to logiškai paaiškinti. Tai kažkoks stebuklas!

Kabinsiuosi į šį viltingą stebuklą! Tai tiesa, į kurią įsikabinsiu. Augsiu su ja. Sunkumai praplatina širdį, į kurią, tikiu, telpa daugiau meilės. Iššūkis! Balansas tarp “nebegaliu“ ir “ištversiu, nes myliu“.

Palieku sau neužbaigtumo jausmą, nes viskas bus kitaip. Instagram meluoja! Aš nesu viena, kuriai sunku mylėti, bet myliu!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s