Aš nedarau nuodėmių! Bet ar tikrai?

www.pinterest.com
http://www.pinterest.com

Nekalbėsiu apie santykį su Dievu, bet tai ką žinau, verta pritaikyti žmogiškam bendravime. Net jei sakotės esąs netikintis, “klaidą“ ir “ nuodėmę“ vertėtų atskirti! Kodėl? Patariu skaityti žemiau.

Tarp sąvokų “klaida“ ir “nuodėmė“ mūsų visuomenėje atskirties nėra. Normalu, kad žmonės pripažįsta klaidas, bet ne nuodėmes. Taip vyksta bet kokioje situacijoje: ar kas nors išdavė sutuoktinį, ar sukčiaujant dėl neteisingų draudimo išmokų, ar dėl vagystės parduotuvėje ir t.t.

O ko gi kito dar galima tikėtis? Atrodytų, juk pripažinti klaidą, tai būti nuolankiam ir besigailinčiam. Tačiau pažvelkime giliau. Kai visi blogi poelgiai siejami su sąvoka “klaida“, o ne “nuodėmė“, sąmoningai, ar ne, bandoma išvengti atsakomybės. Paklausite:
– Kodėl???
– Todėl, – atsakysiu Jums. – Kad tarp klaidos ir nuodėmės yra esminis skirtumas, nors jos lengvai sutapatinamos, lyg tai būtų sinonimai. Tačiau taip nėra!

Žodynas.lt klaidą aiškina, kaip nukrypimą nuo taisyklės. Klystama dažniausiai iš nežinojimo, netyčia. Pavyzdžiui:
– pasirenkamas vienpusis kelias, bet, nepastebėjus ženklo, važiuojama priešinga kryptimi;
– paimu cukrų kavai, bet, pasirodo, tai buvo druska!
Ir tai visai pateisinamos klaidos, kurias padarome išsiblaškę ar būdami neatsargūs.

O nuodėmė yra daug daug daugiau, nei klaida. Nuodėmė – tai sąmoningas pasirinkimas padaryti kažką žinant, jog tai yra neteisinga. Sąvoka “nusižengimas“, kuri, galima sakyti, “nuodėmės“ sinonimas, yra dar stipresnė. Nusižengti – tai sąmoningai peržengti tam tikras ribas. Čia galima dar pridėti ir “nusikaltimas“, kuris siejamas su kalte ir atsakomybe. Tai reiškia be leidimo įsibrauti į kito asmens nuosavybę.

Taigi, skirtingai nuo klaidos, mes nuodėmę pasirenkame. O ką pasirenkame, už tai ir atsakome bei priimame pasekmes. Mano galva, brandžiam žmogui šiuos dalykus atskirti labai svarbu. Tai netgi priskiriu civilizuotos, sveikos visuomenės pagrindui.

Tad, kur gi tos nuodėmės? Dauguma sako, kad jie geri žmonės ir nuodėmių nedaro, bet… Čia keli variantai:

www.pinterest.com
http://www.pinterest.com

Mūsų žodžiai. Atsakingai pasirinkime žodžius.

Jei sąmoningai apkalbame, šmeižiame ir pan., tai nuodėmiaujame žodžiais. Padarius tokią nuodėmę negalima pasiteisinti, teigiant, jog tai klaida. Tai nieko bendro neturi su klaidomis!

Vienintelė išeitis išsilaisvinti iš nuodėmės – išpažinti. Krikščioniškoje savimonėje nuodėmė turi būti išpažinta. Kitu atveju neįmanoma iš jos išsivaduoti. Nesiekime to tiesiogiai su katalikiška išpažintimi kunigui (nors asmeniškai esu ne prieš!), bet išpažinkime tam, kurį nuskriaudėme. Tiesioginis būdas prisipažinti sunkiausias, bet sveikiausias!

Atsakomybė. Prisiimkime atsakomybę už savo elgesį.

Jei nusidėjau, atsakingai tai priimu. (Tiesa sakant, klaidą irgi svarbu pripažinti, kad jos nebekartoti). Net jei buvome išprovokuoti, vis tiek nusidėti yra mūsų galutinis pasirinkimas. Todėl, nuodėmiaujant pasiteisinimo nėra!

www.pinterest.com
http://www.pinterest.com

Mano kaltė. Pripažinkime savo kaltę.

Jei padarėme nuodėmę, yra normalu jausti kaltę. Galima sakyti, kad jaučiama kaltė yra kaip Dievo dovana, skatinanti mus ieškoti susitaikymo. Dar kitaip vadinama SAŽINĖS BALSU. Jei tai priimame ir žengiame žingsnį link atsiprašymo, patvirtiname savo atsakomybę. Tokiu būdu ši problema greičiau išsprendžiama. Jokiais būdais nesakykime “bet“, nes tai jau pasiteisinimui skirtas žodelis.

Kitoks elgesys. Pakeiskime savo elgesį.

Žodžiai be veiksmo yra nieko verti, pigūs. Daugelis sugebame atsiprašyti, bet tada … niekas nesikeičia. Atgaila yra ne tik mąstymo pakeitimas; tai ėjimo krypties pakeitimas.

Atsiprašau. Prašykime atleidimo.

Mes negalime atleidimo reikalauti. Suteikti atleidimą priklauso kitam asmeniui. Mes galime tik prašyti ir tikėtis kito malonės atleisti. Ir jei kitas asmuo nuspręs laukti, kol pasikeisime, irgi teisinga!

Taip, mes visi klystame. Bet dar svarbiau – mes visi nuodėmiaujame. Svarbu suprasti šių sąvokų skirtumus ir vadinti dalykus tikraisiais vardais. Kol nesikeičiame ir toliau “veikiame“ savo mąstymu, mes tikrai negalime nieko “pataisyti“, kas yra sulaužyta.

Klausimas: ar jaučiate šį nuodėmės ir klaidos skirtumą? Kaip jautėtės, kai kažkas Jums nusidėjo ir įvardino tai, kaip klaidą? Pasidalinkite komentaruose.

Publikuota: bernardinai.lt

Reklama

Komentarų: 4 Pridėkite savo

 1. sGs parašė:

  Viskas taip. Klaida ir samoningai blogas veiksmas yra visiskai skirtingi dalykai. Nebutina tam nuodemes savoka. Jei tikintiesiems tai aikiau tai tegul bus nuodeme. Daznai viskas buna painiau. Gali buti ir nuodeme per klaida ir blogas veikimas del isitikinimo, kad jis yra geras. Poziuriu, pasauleziuru, vertybiniai skirtumai gali lemti priesingus to paties veiksmo vertinimus. Tik va klausimas. Kam reikalingas nuodemes ispazinimas. Jei tam kad gauti atleidima ir ramia sazine kartoti nuodeme nes vel galesi ja ispazinti tuo isvengdamas aplinkiniu ir Dievo rustybes tai gal geriau nereikia. Gal grriau gyventi be atleidimo su nuolatiniu sazines priekaistu kuris ir butu garantas uztikrinantis kad nenoresi nuodeme kartoti. Gal reiketu buti grieztesniu sau.

  Patinka

  1. dalyciux parašė:

   Sutinku, kad sau griežtesniu būti gerai, bet ne visada padeda pasikeisti. O išpažintis, ypač tam asmeniui, kuriam nusidėjau, atstato ryšį.

   Patinka

 2. sGs parašė:

  prasau pasalinkit ta kinentaru patvirtinima. nereiklingas jis visiskai, o diskusijas labai apsunkina. nustatymuose tai padaryti galima.

  Patinka

  1. dalyciux parašė:

   Na, būna visokių negražių komentarų 🙂 Man patinka filtruoti 😉

   Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s