Mokytojas keičia pasaulį

www.pinterest.com
http://www.pinterest.com

Vienas geras vokietis bičiulis užsiminė, kad nesupranta Lietuvoje tradicijos per rugsėjo pirmąją dovanoti gėles mokytojams. Vokietijoje gi vaikai gauna dovanas eidami pirmąją dieną į mokyklą. Tai jų šventė!

Susimąsčiau. Ar nėra taip, kad Lietuvoje mokytojai pagerbiami tą vienintelę dieną, o paskui, kaip Dievas duos. Taip norėtųsi, kad tie žmonės, vadinami mokytojais būtų verti savo vardo ir kitų pagarbos.

Kas asmeniškai man yra mokytojas?

Visų pirma, tai žmogus, kuris tiki tuo, ką moko. Tik toks mokytojas efektyviausiai perduoda ne tik žinias, bet ir meilę toms žinioms bei norą jas pritaikyti gyvenime.

Tai žmogus nepasiduodantis sistemai. Nežiūrint mažo atlyginimo, jis gerbia vaikus, yra lankstus ir jiems atiduoda visa geriausia, ką gali ir žino. Žiūri į vaiką ne pagal sistemos nuostatas, o mato jį tokį, koks jis yra ir bando žvelgti į jį individualiai.

www.pinterest.com
http://www.pinterest.com

Tai žmogus beprotiškai mylintis savo darbą, nes tam yra pašauktas. Žinau, kad mokiniai gali būti įkyrūs ir nepatenkinti, mokyklos administracija gali nemotyvuoti ir nepalaikyti, taip smukdydami pasitikėjimą savimi. Tačiau meilė savo pašaukimui nugali sunkumus ir pašauktas mokytojas gauna įkvėpimą dirbdamas.

Tai žmogus mylintis vaikus. Tai žmogus, kuris mato ir girdi kiekvieną. Mokytojas stengiasi padrąsinti, pagirti ir motyvuoti. Jo rankose didelė jėga vaiko gyvenime.

Tai žmogus, kuriam reikia atgalinio ryšio. Tik su tėvų pagalba, kartu bendradarbiaujant, vaikai užaugs socialiai atsakingais ir laimingais. Mokytojas, kuris palaikomas ir tėvų drąsinamas, spinduliuoja pačia didžiausia jėga, kuri keičia pasaulį.

Su rugsėjo 1-ąja, mokytojai ir besimokantieji!!!!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s