Kame slypi tėvystės džiaugsmas ir auklėjimo efektyvumas?

http://pinterest.com/pin/393642823656745315/
http://pinterest.com

Vasaros atostogos. Visi vaikai namuose! Chaosas!!! Jaučiatės praradę tėvystės džiaugsmą? Dienos pabaigoje esate pervargę ir nusiminę savo santykiais su vaikais?

Šie keli patarimai padės eiti ramiai miegoti, o gal net atgauti tėvystės džiaugsmą.

Kiek įmanoma, išlikite visada ramus.

Tikriausiai, jau įmate teisintis ir galvojate, kad tokiam chaose, kokį išgyvenate, tai yra neįmanoma. Taip, tai daug priklauso nuo savijautos, bet dar daugiau nuo apsisprendimo. Tik pasirinkdami tam tikrus dalykus, kuriame tam tikrus įpročius.

Gal esate iš tų šeimų, kur dažnai vienas ant kito rėkdavo ir supykę trankydavo duris. Galbūt jums tiesiog natūralu elgtis pagal perimtą modelį. Tačiau, privalu mokytis su vaiku bendrauti ramybėje, meilėje, pripažinime… Tuo labai stipriai įtakojame mažylio besivystančią asmenybę.

Kaip gi rasti tą būdą nusiraminti?

Pažįstate savo vaikus, pažįstate ir save! Tikrai žinote situacijas, kuriose prarandate pusiausvyrą. Tad iš anksto viską apgalvokite ir apsvarstykite pasekmių sistemą. O jei vis tik pritrūkote kantrybės – skaičiuokite iki dešimties ir ramiai išsakykite, ką esate nusprendęs. Tai padės jums keisti nesuvaldyto pykčio įprotį.

Kai mes atsakome į vaiko neramumus ramybe (kas reikalauja be galo daug pastangų!), mokome jį save suprasti ir ateityje padaryti gerus sprendimus. Geriausias būdas vaiką nuraminti, tai ne vien fiziškai, bet ir emociškai prie jo prisiglausti. Kai jis jaučia mūsų meilę ir priėmimą, net jei žino, kad “prisidirbo“ ir mums tai labai nepatinka, ima lengviau tvardytis ir gali lengviau pasitaisyti. Tai iš tiesų nėra lengva, bet žinant, kad būsite efektyvesnis santykyje su vaiku, pasistenkite! Jūs modeliuojate savo elgesį vaikams, kurie seka jūsų pėdomis. O susivaldymas chaotiškoje situacijoje – gyvenimui vertingas įgūdis.

Būkite užtikrintas savo žodžiuose ir sprendimuose.

Tai, kas kalbama apie buvimu gera mama ar tėčiu, dažnai neatitinka mūsų kasdienybėje. Iš visų pusių tik ir jaučiame spaudimą: “Turėtų būti taip!“ Pasitikėkite savo sprendimu, o jei suklydote vėl ir vėl stenkitės. Vadovaukitės intuicija, nes tik jūs esate atsakingas už savo veiksmus. Vaikai jausis saugūs su ramiais, pasitikinčiais, tvirtais savo žodžiuose tėvais. Saugus savyje vaikas nori patikti tėvams, geriau klausosi ir išgirsta bei koperuojasi veiksmais. Priima patarimus iš ramių, susitvardančių ir mylinčių tėvų. Toks bendravimas užmezga emocinį ryšį, kuris kelia vaiko savivertę, stiprina saugumo jausmą ir išsaugo sveiką emocinę sveikatą.

Jūs neturite būti tobulas, tiesiog stenkitės padaryti geriausia Dievo duotoje dienoje.

Vadovaukitės nuoseklumo principu.

Nuoseklumas asocijuojasi su draudimais ir disciplina, bet būkite nuoseklus ne tik šiose srityse. Pasistenkite būti pastovus žaismingume su vaikais, visada mylintis, skatinantis, apsispręskite šiandien pats būti laimingu, visada prieinamu, atidžiu ir švelniu.

Kai nuolat reaguojame į tam tikrus vaiko veiksmus – gerus ir blogus – pastoviu švelnumu ir ramybe, ima ir susidaro įprotis, kuris stipriai sugula vaiko atmintyje. Mažas žmogus mokosi, pirmiausia, nurimti, o tik po to atitinkamai reaguoti. O jei įprantame rėkti (kas be abejo pasitaiko visiems), abi pusės nenusileidžia viena kitai, nors derėtų tą padaryti tėvams, vaikui komunikuojame, kad toks konfliktų sprendimo būdas yra toleruojamas.

Susivaldymas, užtikrintumas ir nuoseklumas – vieni iš kertinių aspektų stiprinti ryšį su savo vaikais ir, aišku, žingsniai į efektyvų auklėjimą. Ši vertinga grandinė tęsis ir vaiko santykiuose su kitais žmonėmis, jo sukurtoje šeimoje.

Apie emocinį intelektą skaitykite: jievaikai.lt

Publikuota: tavovaikas.lt

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s