5 įpročiai, kurie palengvina buvimą mama ir tėčiu

www.pinterest.comAuginti vaikus yra vienas sunkiausių žmogaus uždavinių. Santykių kokybė ir auklėjimo efektyvumas stipriai priklauso nuo tėvų gyvenimo būdo, jų įpročių. Jūsų dėmesiui – penki įpročiai, kurie palengvina tėvystę ir motinystę bei suteikia daugiau gyvenimo džiaugsmo.

1. Dienos ritmas.

Su vaikais gyvenant pagal tam tikrą dienos ritmą, sukuriate pagrindą stabilumui, emociniam saugumui, atsipalaidavimui, vidinei ramybei. Vaikui žinant, kas po ko vyksta, kyla mažiau frustracijos ir lengviau su juo susikalbėti.

Pastovumas naudingas ne tik vaikams, bet ir tėvai pasijaučia ramesniais, labiau savimi pasitikinčiais ir geriau valdančiai kiekvieną situaciją.

2. Dienos ritualai.

Besivadovaujant dienos ritmu lyg natūraliai sukuriami ritualai. Tai paįvairina ir gražiai nuspalvina kasdienybę. Pavyzdžiui, laikas knygai, istorijai, muzikai, susitikimams ir pan.

3. Bendri šeimos susitikimai.

Skamba gan keistai, bet užimtuose mūsų gyvenimuose būname šalia vienas kito, bet ne su vienas kitu. Bendri šeimos susitikimai – viena iš puikių šeimos tradicijų. Pavyzdžiui, savaitgaliais pietauti prie bendro šeimos stalo, kuomet aptarsite šeimos planus, pasidalinsite išgyvenimais ir pan.

Bendrumas šeimoje – tai komandinis darbas, kuriame džiaugiamės ir sprendžiame problemas. Puikis įgūdis vaiko ateičiai!

4. Aiškumas ir pastovumas.

Dauguma auklėjimo problemų kyla todėl, kad tėvai nenubrėžia aiškių ribų ir, kai jos peržengiamos, tinkamai nesureaguoja. Kaip jūs tai darysite – tik jūsų pasirinkimas!

Kūrybiškai sukurkite raudono šviesoforo signalą. Pažeidus taisyklę, t.y. važiuojant degant raudonai šviesai, duodami baudos taškai ar net atimamos teisės. Kokie tie taškai ir teisės? Visa tai, kas vaikui labai brangu.

Būkite ramūs ir mylintys, bet valdantys situaciją namuose. Pamatysite, pajausite palengvėjimą, nes vaikams bus aišku, kur gi ta raudona šviesa ir, kas bus, jei jos nepaisys.

5. Partnerystė su kitais tėvais.

Jei turėsite su kuo pasidalinti savo sunkumais, išsilaisvinsite iš jus slegiančios naštos. O jei sutiksite dar ir drąsinančius, įkvepiančius žmones, tikriausiai, galėsite ir “kalnus nuversti“. Netgi geras poilsis negali padėti tiek, kiek tinkama bičiulystė ar partenrystė su kitais tėvais.

Publikuota: tavovaikas.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s