Kaip atrasti laiko rašymui

imageKiekvienas turime savo pomėgius, be kurių mūsų siela apmiršta. Kas groja gitara, kas skaito, kas piešia ir pan. Kadangi aš intensyviai paskutiniu metu rašau, tai pasidalinsiu, kaip randu laiko šiam savo pomėgiui. Tu gali skaityti per savo prizmę ir gal tai padės Tau atgaivinti širdyje esančius troškimus.

Pastebėjau, kad labai paprasta nuolat rasti pasiteisinimą, kad šiandien tikrai negalėjau nieko parašyti, nes blogai miegojau, neleido vyras ir vaikai, ne ta nuotaika ir t.t. Juk Tu, kaip ir aš, turite per mažai laiko savo mylimai veiklai, tiesa? 🙂

Štai keletas minčių iš mano asmeninės patirties, kaip aš motyvuoju save skirti laiko rašymui…

1. Laikas yra mano rankose.

Visi turime 24 val.per parą ir tik nuo manęs ir nuo Tavęs priklauso, kaip tas laikas bus išnaudojamas. Toks mąstymas išlaisvina iš aukos vaidmens. Suteikia jėgą, jog esame savo gyvenimo tvarkytojai. Jei rašymas vienas esminių užsiėmimų gyvenime, tikrai laiko atrasime.

2. Bandau įvardinti, kur gi tas laikas prapuolė?

Facebook’e? Beslaudant Candy Crush? Reiškia, laiko yra pakankamai! Svarbu įvardinti savo laiko “grobikus“ ir disciplinuotis.

Jei rašome rytais, vakare eikime anksčiau miegoti. Pvz., aš rašau dažniausiai vakarais, prie mažylės lovos. Kol ji leidžiasi į miego karalystę, aš spėju kažką suregzti 😉

Vertingas straipsnis: Kernius. Produktyvumas: kaip nešvaistyti laiko veltui

3. Informuoju saviškius apie savo hobį :).

Svarbu susitarti su šalia gyvenančiu žmogumi, kad šis laikas svarbus mūsų sielai ir susiplanuoti, kad niekas nesitikėtų tų brangių akimirkų “pavokti“, “pasisavinti“ ar apkaltinti nežinia kuo: “kur dingai?“ ir pan. Tada jokie pasiteisinimai nereikalingi, nes visiems aišku, kad tai normali gyvenimo dalis.

4. Nerašymas išprovokuota nerimą ir kitus nemalonius jausmus.

Toks motyvas kurti, atrodytų, visai neblogas, tačiau sėsdama rašyti su neigiamomis emocijomis, esu linkusi išsilieti tik iš kaltės jausmo. O kitiems rašyti geriau, kai norisi pasakyti kažką vertingo, o ne šiaip sau. Todėl geriau neapleisti šios srities, o kasdien kažką parašyti.

5. Užsirašau bet ką, netgi nesąmones 🙂

Aš rašau su iPad’u, tai jis visada man po ranka. Arba turiu dar užrašinę, kurią nešiojuosi kaip dokumentus ir rašinėju, kas praplaukia mintyse.

Mėgstu rašyti google+documents .

Pažvelk, gal Tau patiks, čia irgi geri app’ai: EvernoteQuip.

Patariu ir Jums išnaudoti sėdėjimus, laukimus minčių generavimui. Įsigykite užrašinę, pvz., tokią: manoknyga.lt.

6. Keliuosi anksti.

Su savo mažuoju vyturėliu esu priversta keltis 6 val. ryto. Pasidarau kavos ir pratęsiu ar pabaigiu vakarykščius rašinius.

7. Ilgesnius, laisvus vakarus skiriu rašymui.

Ypač vertinu vakaro ramybę, kai miega vaikai. Ilgai neužsibūnu, kad ryte turėčiau jėgų atsikelti. Bet gal Tu pelėda ir efektyvus rašymas Tau lietųsi vakarais?

8. Ieškau įkvėpimo skaitant.

Kaip rašau, taip nemažai ir skaitau: klasiką, žurnalus, straipsniu internete.

Kažkas yra pasakęs, kad jau apie viską yra rašyta, tad nieko naujo nesukursi, todėl pilstome iš tuščio į kiaurą 🙂 Sutinki? (Pakomentuok komentaruose;) )

Matyt yra tame didelė dalis tiesos. Bet tai ką rašau aš ir Tu, skirtinga jau vien tuo, kad mes esame visai kitokie. Todėl perskaitydama kito kūrinį, dažnai būnu įkvėpta parašyti savo, parašyti savaip, parašyti naujai ir kitaip. Tad skaitykime ir rašykime!!!

9. Tiesiog “liejuosi“.

Ką turiu omeny? Pvz., turiu 20 min. ramybės. Tik 20 min.! Rašau, “pilu“ viską, kas tik išeina. Nekoreguoju, nepermąstynėju, tiesiog rašau. Kitą dieną, kai turiu savo rašymo laiką, perdirbu, koreguoju, perfrazuoju ir t.t.

10. Dažniau sakau “ne“.

Normalu, kad žmonės visų pirma mato tik savo poreikius ir prašo pagalbos, ne per daugiausiai gilindamiesi į mano situaciją. Jei esame linkę atsakinėti į kitų poreikius labiau, nei į savo, laiko rašymui liks mažiau arba iš vis nebus. Todėl svarbu atskirti svarbius kitų poreikius ir tuos, kuriems turi teisę drąsiai pasakyti “ne“.

10. Rašau greitai. Praverčia 🙂

11. Išnaudoju mamadiškai laisvas akimirkas.

Jei turiu 5 min. įkvėpti oro, galiu padaryt vieną iš šių darbų:

 • greit surasti nuotrauką blogo įrašui;
 • paskaityt žurnale mane dominantį skirsnį;
 • paskaityti man rūpimos temos kokio nors blogo įrašą anglų arba vokiečių kalbomis. Praplečia mąstymą!

12. Pirmiausiai rašau.

Sukurti pavadinimą, struktūrizuoti ir t.t. pasilieku vėliau. Stengiuosi nepraleisti įkvėpimo tiesiog rašyti. Detales ir klaidas taisau vėliau, nes tam nereikia daug pastangų.

Parašyk, kaip randi Tu laiko savo pomėgiams (rašymui?). Kaip ir kada rašai?

Labai džiauksiuosi, jei man leisi išgirsti Tavo mintis;)

Reklama

Komentarų: 2 Pridėkite savo

 1. valkatostinklas parašė:

  Labas. Mano trigrašis šiuo klausimu. Kai tik kalbame (ar rašome) ar tik galvojame apie laiką – dažniausiai atsakymą galima rasti sudėliojant mintyse ar ant popieriaus ar ekrane prioritetus. Kai žinai kas svarbiau – lengviau rast tam laiko, o jei svarbu beveik viskas, tai tam beveik viskam ir laiko atsiranda. Ir jo nebelieka candycruksėm, horoskopams ar kam kitam, kas aplinkiniams gali būti labai svarbu. bet tau ne. Taip ir su rašymu – jei tai padeda savirealizacijai, jei manai, kad be rašymo, kaip savotiškos kasdieninės išpažinties sakykloje nesijausi švari – tai svarbu. Ir tam atsiras laiko. kaip rytiniam palindimui po dušu.

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. dalyciux parašė:

   Visiškai pritariu, kad prioritetuose esmė 😉

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s