Ko išmokau iš “Spintologijos“

Agnegilyte.ltAtėjus sezonui perkraustau spintą. Sezoninius drabužius sudedu į pasiekiamiausią ir matomiausią lentyną. Tačiau, kaip bebūtų pikta, visada spintoje betvarkė! Bevartydama Agnės Gilytės “Spintologiją“, padariau kelis dalykus…

1. Atsikračiau nenešiojamais drabužiais.

Išmečiau, atidaviau, sukroviau Raudonajam Kryžiui drabužius, kurių nebenešioju, kurie taip ir lieka nematomoje spintos dalyje. Kad ir kaip bebūtų gaila, nes rūbai tai gražūs :), bet supratau, kad tiesiog “kaupti“ yra beprasmiška! Drabužius reikia nešioti!

2. Neapgalvotai nebeperku.

Nebeperku spontaniškai, tik užsinorėjus. Gerai pagalvoju – ar man tikrai reikia? Su kuo nešiosiu, prie ko derinsiu? ir pan.

3. Pirkinių sąrašas.

Kad neprisipirkčiau bet ko, prieš eidama į parduotuvę susirašau tikrai reikalingų prekių sąrašą.

4. Priskirti daiktams paskirtį.

Kai noriu, bet dabar nežinau kur panaudosiu tam tikrus daiktus, tiesiog jų neperku (stengiuosi!). Taip išlaisvinu save nuo papildomo, tvarką griaunančio svetimkūnio.

5. Reguliariai aukoju.

Esant netvarkai spintoje ar vaikų žaisluose, iš naujo viską peržiūriu ir daug ką atiduodu kitiems. Juk abipusis gėris, kai sau nereikalingą, bet gerą, kokybišką daiktą padovanoju tam, kuriam jis tikrai reikalingas. Čia mokausi kartu su vaikais: turėti daugiau, negu reikia – nei praktiška, nei dorybinga. Juk negali amžinai laikyti daikto, kuris “gražus ir gal kada prireiks“.

6. Reguliari tvarka.

Kaip svarbus tuščias stalas, kurį reikia kasdien nukrauti ir nuvalyti, taip svarbu tvarkingai pasikabinti savo rūbus. Ypač kai mėgstu kiekvieną dieną juos keisti. Imu ir susikabinu komplektais, kad nereikėtų per daug galvoti ir derinti. Net papuošalus parinkau tam tikram rūbui. Tai atneša atsipalaidavimą mano mamiškai kasdienybei, ypač kai reikia kur nors su vaikais skubiai išsiruošti.

7. Pagaunu save kaupiant.

Kai tik elgiuosi nesistemiškai, iš karto save pagaunu ir priverčiu vėl sugrįžti į teisingas vėžes. Kaip tai padeda kasdienybėje! Net viduje jautiesi lengvesnis 🙂

8. Apie išmoktus naujus dalykus, dalinuosi su šeimos nariais.

Svarbu ramiai ir savo pavyzdžiu perduoti nuostabius išmoktus įgudžius aplinkiniams. Sakoma, kad vaikams reikia kartoti ir kartoti, bet gi mes suaugę ar ne tokie patys :)?

O kokia Jūsų patirtis šia tema?

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s