Gyvenimas svetur: iššūkiai ir atradimai

Pinterest.comNuspręsti emigruoti – didelis ir nelengvas žingsnis, pilnas nuostabių išgyvenimų, taip pat nuovargio, streso, nesaugumo jausmų. Tačiau ir neigiamose patirtyse galite daug išmokti ir rasti džiaugsmą. Paguoskite save žinojimu, kad būtent sunkiais momentais auga jūsų asmenybė: tobulėja vidinis žmogus, šlifuojasi charakteris ir t.t.

Kita kultūra

Pažinkite ir gerbkite kitą kultūrą, kuri atskleis jums dar nepatirto gyvenimo įdomybes. Išgyvenant kultūrini šoką, svarbu išmokti atpažinti tai, ko negali pakeisti. O jei negali, tai neverta eikvoti energijos – tiesiog priimkite tai taip, kaip yra! Plėskite savo tolerantiškumo ribas, lengviau priimkite skirtingumus ir naujoves.

Nuosavybė.

Gyvendamas svetur, žmogus išmoksta vertinti tai, ką turi, nes tėvynėje lengva įsipatogini ir trokšti vis daugiau ir daugiau… O išvykus nežinai, ar ilgai liksi svetur, tad tiek daug nekaupiama, o mėgaujamasi ir vertinama tai, kas turima. Žmogui reikia visai nedaug!

Namų ilgesys.

Išvykus imsite beprotiškai vertinti visa, kas liko “ten“. Tai yra labai žmogiška: kažką palikus ar praradus pasijausti supurtomu… Pavyzdžiui, užsienietis tikriausiai niekada nepasakys teisingai jūsų vardo ir pavardės. Pasisekė, jei tai jums yra smulkmena. Nusiteikite, kad savo vardą nuolat kartosite paraidžiui.

Kantrybės ir ramybės ugdymas.

Kitoje kultūroje dažnai pajausite, kaip tenka išeiti iš savo asmeninių ribų. Neretai aplankys tokie jausmai, kaip ilgesys, nesusipratimai, kalbiniai iššūkiai ir pan.

Tai tokia gera gyvenimo mokykla! Niekur kitur neišmoksi nieko panašaus.

Naujas etapas draugystėse ir partnerystėje.

Jei susiruošėte svetur su antrąja savo puse, santykyje neišvengiamai susidursite su iššūkiais. Pažvelkite į tai kaip į galimybę visiškai vienas kitu pasikliauti ir pasitikėti bei naujai vienas kitą pažinti. Tai neįkainojama bendra patirtis!

Sutikę kitus žmones nebijokite atsiverti ir priimti juos tokius, kokie jie yra. Dar kartą – mėgaukitės skirtumais. Naujomis draugystėmis praturtinsite savo gyvenimą.

O tie žmonės, kurie liko namuose – tiesiog paleiskite! Tikri santykiai neišyra. Būna, susitinki su žmogumi po ilgo laiko nesimatymo, bet atrodo, kad nebuvai net išsiskyręs.

Asmeninės ribos ir troškimai.

Geriau pažinsite savo ribas ir troškimus. Prieš keliaudami, kiek įmanoma daugiau visko apgalvokite ir apkalbėkite: lūkesčius, baimes, tikslus, įsivaizdavimus ir t.t. Bet esminis klausimas: kaip mes jaučiamės čia ir dabar? Išvykimas gyventi kitur – tai puiki galimybė dar labiau save pažinti. Mokykitės priimti gyvenimą tokį, koks jis yra, ypač, jei negalite nieko pakeisti.

Nauja gyvenimo perspektyva.

Toks pasirinkimas emigruoti priklauso tik nuo jūsų. Visuomenėje priimta gerai, patogiai įsitaisyti. Na ir kas, kad nemylimas darbas, bet saugu. Jei perlipote į rizikos zoną, daug ką pamatysite kitaip: galėsite naujai planuoti, ieškoti, pamėgti, išbandyti… Tik nuo jūsų požiūrio priklausys, ar jūs užpildysite savo gyvenimą pasitenkinimu. Puiki galimybė pamąstyti: o ko gi noriu aš pats, o ne aplinkiniai.

Jei norite iš gyvenimo daug daugiau, nei trupučio, tai iššūkis gyventi svetur turėtų jus tik sustiprinti.

Pasidalinkite, savo patirtimi!

Publikuota: delfi.lt

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s