Kaip sumažinti stresą, patiriamą gimus vaikui

Pinterest.com Vienos mamos teisinasi, kad pagimdžiusios vaiką būna taip užsiėmusios mažylio priežiūra, kad visą dieną nespėja nei papietauti, nei dantų išsivalyti. Kitos sako, kad pirmosiomis savaitėmis kūdykis tik miega ir miega, todėl galima į valias skirti laiko sau. Siūlome kelis patarimus toms jaunoms mamoms, kurioms gimus vaikui kažkur išgaruoja laikas.

Iš naujo siudėlioti prioritetai

Augindami mažus vaikus dažnai pasigendame laiko: savo pomėgiams, draugams, skaitymui tiek, kiek norėtųsi. O laikas vienas nemokamų gėrių, kurį stengiamės kasdien laimėti! Ar čia disciplinoje esmė? Laiko valdymo problemos?

Kad ir kokie būtų geri moters organizaciniai gebėjimai ir laiko planavimas, deja, ne viskas išsipildo taip, kaip norime…. Tiek daug visko būnant su vaiku vyksta: nuo pat ryto nuprausti, pakeisti vystyklus, paruošti pusryčius, pavalgydinti, užmigdyti ir t.t.

Vienas esminių dalykų pagausėjus šeimai – naujai susidėlioti prioritetus. Visada iškuoptas butas, išlyginti drabužiai – taip, to reikia, bet… Klausimas – kas šiuo etapu svarbiau? Ar tai esminis dalykas suteikiantis džiaugsmo? O gal svarbiau šiandien tiesiog atsipalaiduoti ir pailsėti?

Daugelis pasakys, kad nelengva palikti nešvarias virtuvės grindis. Taip! Bet dažnai pamiegojus kartu su vaiku ir tos grindys lengviau, ir su kitu įkvėpimu bus išplautos. Arba efektyvesnis, tikresnis pasibuvimas su savo šeima suteikia daugiau laimės, nei atlikti namų ruošos darbai.

Kaip sumažinti kasdieninį stresą? 6 patarimai:

  • Stenkimės apmąstyti kasdieninius darbus ir juos susiplanuoti savaitei.
  • Visus juos susirašykime ant popieriaus ir skirkime prioritetus. Taip sumažinsime sau įtampą, kad turime per daug darbų ir nieko nespėjame. Pavyzdžiui, kasdienių darbų sąraše lieka: pirmadieniais išsiurbti namus, ketvirtadieniais išplauti vonią ir t.t.

  • Kalbėkitės su antrąja puse. Išreikšite savo jausmus ir paklauskite, ar nieko baisaus, jei neatliksite kažkokių savo pareigų. – Iš anksto suplanuokite kokius žmones ir kada kviesite į svečius ar svečiuositės patys.

  • Taip pat garsiai išsakykite savo troškimus, kaip antai nueiti į baseiną, pasilepinti vonioje. Aptarkite ir suplanuokite, kokią dieną galės partneris ar kiti artimieji pabūti su vaikais.

– Priminkime sau: neturime būti tobuli, bet laimingi!

Publikuota: tavovaikas.lt

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s