Tarp svetimų

Pinterest.comNuspręsti emigruoti – didelis ir nelengvas žingsnis, kuris sužadina žmogaus sielą. Gyvenant kitoje šalyje patiri nuostabius jausmus, bet yra ir kita pusė – kai pavargsti, patiri nemažą stresą, esi pažeidžiamas, nes nuolat persekioja nesaugumo jausmas. Tačiau ir neigiamose patirtyse galima daug išmokti ir rasti džiaugsmą. Būtent tais sunkiais momentais stipriai augu: tobulėja mano vidinis žmogus, šlifuojasi charakteris.

Pažįstu ir mokausi gerbti kitą kultūrą. Su aistra leidžiuosi giliau į žmonių gyvenimus, jų pažinimą. Tiesiog pasineriu į kitoniškumą!

Pasirinkimas būti kitataučiu, stipriai moko mane vertinti tai, ką turiu. Kai gyvenome tėvynėje, jautėmės labai patogiai ir troškome vis daugiau ir daugiau… O svetur išvykęs nežinai, ar liksi čia ilgai, tad tiek daug nebekaupi, o mėgaujiesi ir vertini tai, ką turi. Suvoki, kiek ne daug žmogui reikia ir kiek daug dalykų aplinkui plėšiančių laiką ir energiją.

Kaip bebūtų gera svetur, dažnai širdimi grįžtu namo. Pajutęs atstumą, imi beprotiškai vertinti visa, kas liko “ten“. Matyt žmogaus tokia nelabai graži prigimtis – nesugebėti džiaugtis šiandien, todėl neretai gailimės kažko neįvertinę. Dažnai tik kažką palikus ar praradus, esi supurtomas. Gaila…

Pasiilgstu, kaip teisingai tariamas mano vardas 🙂 Smulkmena? Taip, aš nesureikšminu, bet nostalgiška, kai žinau, kad niekada svetur nebūsiu Dalytė, o tik da-li-a.

Kitoje kultūroje žmogus išmetamas iš savo asmeninių ribų, t.y. išgyvena neviltį, ilgesį, nesusipratimus, kalbinius iššūkius… Čia išmokstu atpažinti tai, ko negaliu pakeisti. O jei negali, tai neverta eikvoti energijos 🙂 Prieš vėją nepapūsi. Tampu tolerantiškesnė skirtybėms ir prisijaukinanti  naujoves bei stipriai ugdau kantrybę ir ramybę.

Visas šis gyvenimo posūkis – nuostabi bendra šeimos patirtis, naujas partnerystės ir naujų draugysčių atradimų laikas. Tai tokia didelė galimybė visiškai pasikliauti ir pasitikėti savo vyru, naujai jį pažinti.

Sutikusi kitus žmones nebijau atsiverti ir priimti juos tokius, kokie jie yra. Mėgaujuosi skirtumais, kurie lyg papuošalai. Naujomis draugystėmis stipriai praturtinau savo gyvenimą!

O tie žmonės, kurie liko “ten“- daugelį paleidau… Vienu įsitikinau – tikri santykiai neišyra. Būna, susitinki su žmogumi po ilgo laiko nesimatymo, bet atrodo, kad nebuvai net išsiskyręs.

Išvykimas gyventi kitur – tai puiki galimybė dar labiau save pažinti: savo ribas ir troškimus. Atsiveria nauja gyvenimo perspektyva, kurią galiu kurti pati. Visuomenėje priimta gerai, patogiai įsitaisyti. Na ir kas, kad nemylimas darbas, bet saugu. Ir kai perlipi į rizikos zoną, daug ką pamatai kitaip. Gali naujai planuoti, ieškoti, pamėgti, išbandyti… Tai mane užpildo ir suteikia pasitenkinimo gyvenimu, ypač kai galvoju apie tai, ko noriu aš ir mano patys artimiausieji, o ne apie tai, ką pagalvos kiti.

Tai puki gyvenimo mokykla! Niekur kitur neišmoksi nieko panašaus. Tai ne truputis, tai daug daugiau…

Jei gyveni kitoje šalyje, pasidalink: kokia Tavo patirtis?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s