Ar savo kūnu nepatenkinta moteris gali užauginti laimingus vaikus?

Augindami dukras labai aiškiai suvokiame, kiek daug nuo mūsų tėvų požiūrio priklausys, arwww.pinterest.com jos priims save tokias, kokios yra. Nei viena mama neturi teisės savo kompleksų perkelti dukroms!

Jei versime valgyti, akcentuodami vaiko kūdumą arba neduosime, versime laikytis dietos dėl to, kad esą ji stora, sužalosime mergaitės požiūrį į save.

Suprantama, jei moteris ilgą laiką, o gal net visą gyvenimą pergyveno dėl savo svorio, kad nėra lengva susikalbėti su savimi, nugalėti vidinius konfliktus šioje sferoje, netgi vaikų labui! Bet verta vis iš naujo pasistengti ir keistis, kad viso to “gėrio“ neperduoti savo dukroms.

Kaip gi nustatyti tas sveikas ribas?

Visų pirma, keiskime savo asmeninį požiūrį.

Netgi, jei tai užsisenėjusi bėda, pasistenkime nesidalinti savo požiūriu su dukromis. Net jei mūsų išvaizda neatitinka ant rėmelio kabančios mūsų jaunystės nuotraukos ir, jei norime, stovėdamos prieš veidrodį save sumenkinti, nesivaipykime ir neišreiškime to žodžiais. Kiekvienos mamos kūno kalbą vaikai labai gerai supranta ir, kai tik galės, jis būtinai įvardins: “Mano mama menkino savo išvaizdą, todėl ir aš jaučiausi neįtelpanti į rėmus“.

Kiekvieną dieną pagirkime save, suraskime sau komplimentą.

Jokiais būdais neneikime ir pritarkime savo vaikams, kai jie sakys, kad esame gražios. Dukroms fundementaliai svarbu girdėti mus teigiamai apie save kalbančias.

Nuoširdžiai priimkime kitų žmonių komplimentus mums.

Kai draugė pagiria mūsų išvaizdą, o mes atsakome: “Gal juokauji?“, pažeminame jos nuomonę apie mus. Bent jau nuoširdžiai padėkokime!

Niekada nesakykime “stora“ ar kitokių panašių “pagirų“.

Subalansuokime mitybą be jokių kankinančių dietų, kasdien pasportuokime. Mylėkime savo kūną! Nereikia prie stalo skaičiuoti kalorijų, o džiaugtis žmonėmis ir mėgautis maistu. Tai nereiškia, kad negalime atsisakyti tam tikrų produktų. Jei vaikas pastebėjo, kad nevalgome makaronų, nesakykime, kad esame storos, todėl atsisakome. Geriau paaiškinkime, kad išbandome kitokį maistą, kuris suteiks mums daugiau energijos ir džiaugsmo gyvenimui.

Niekada neaptarinėkime kitų išvaizdos.

Vaikai nėra akli. Jie viską mato ir supranta. Visi skiriame skirtingus kūno sudėjimo tipus, odos spalvas ir pan., bet nuo mūsų visų skirtingumo pasaulis tik spalvingesnis! Tad prie dukrų kalbėkime tik apie tai, ką norime, kad jos vertintu. Vietoj to, kad įvertintumėme žmogaus kūno formą, geriau pakalbėkime apie jo vidines savybes.

Eikime į baseiną, net nesvarbu kaip blogai besijaustume su maudymosi kostiumėliu.

Susilaikydamos nuo to, kas teikia pasitenkinimą, vien dėl to, kad nemėgstame savo kūno, neginčijamai įtakos mūsų vaikų ateitį! Dukros mus stebi.

Perženkime savo netobulumus ir mėgaukimės gyvenimu, tada ir mūsų mergaitės bus laimingos!

Publikuota: tavovaikas.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s