Seksualinė prievarta: kaip apsaugoti savo vaikus?

imageTikriausiai ne vienas esame girdėję skaudžių seksualinės prievartos istorijų. Statistiškai “plėšrūnas“ artimas šeimos draugas, dėdė ar dar artimesnis žmogus. Sunku patikėti, bet dauguma vaikų, kurie išnaudojami, tėvai nepatiki! Kodėl?!

Šeima be paslapčių

Prevencinė taisyklė šeimai – gyvenkime be paslapčių ir rimtai pažiūrėkime į tai, ką pasakoja vaikas. Paslaptys yra vienas pagrindinių veiksnių seksualinei prievartai. O šeimose, kur daug temų tabu, vaikai linkę daugelį dalykų nuslėpti.

“Plėšrūnai“ pirmiausiai patikrina vaiką, prašydami išlaikyti mažas paslaptis, vėliau pereina prie didelių… Jei mes savo atžalas mokome būti visiškai atvirais, net ir gavę uždraustą saldainį, jie mokomi viskuo dalintis su tėvais.

Čia nemenką vaidmenį atlieka tėvų reakcijos į vaiko atvirumą.

Nežiūrint blogo elgesio, turime atitinkamai švelniai reaguoti, kad vaikas išdrįstų visą laiką atsiverti! Tokiu atveju vaikui nebus sudėtinga natūraliai pasipasakoti, jei kas nors jį neleistinai ar per daug liečia.

Išmokykime vaikus skirti paslaptis nuo staigmenų.

Paslaptys ir staigmenos skiriasi iš esmės. Staigmenas darydami džiuginame žmones, o paslaptys skirtos ilgai, o gal ir amžinai tylėti bei nuslėpti kažką negero. Skirtingi atspalviai, kuriuos būtina išaiškinti savo vaikams.

Kiekvienas turime teisę į privatumą

Dar vienas svarbus veiksnys – privatumas. Kai einame į tualetą, ar norime persirengti, neretai vaikai be jokių ribų eina su mumis. Aiškinkime, kad yra vietos, kur žmogus nori būti vienas. Dažnai vaikai atslenka visiškai netinkamu tėvams metu, intymiu momentu… Kalbėkimės, kad mama ir tėtis turi savo laiką vienas kitam ir, paprašykime vaikų gerbti tėvų privatumą ir jie privalo į tai pažiūrėti rimtai.

O kai nueiname pas gydytoją, vėlgi vaikui paaiškinkime, kad nusirengti reikėjo dėl gerų intencijų, t.y. sveikatai patikrinti ir, be to, mama ar tėtis būna šalia. Svarbu atskirti ir apkalbėti įvairias galimas situacijas. PAklauskite savo vaikų: “Jei būnant su draugais (o gal net svetimas žmogus) sugalvos tavęs paprašyti nusirengti, ar tu nusirengtum?“

Ar aplinka, į kurią išleidžiame vaiką, yra saugi?

Ištirkime aplinką, ar ten saugu vaikui vienam pačiam būti. Neleiskime mažamečių vienų į viešąjį tualetą. Tai labai rimta!

Mūsų tėvų uždavinys išmokyti vaiką esminių saugos taisyklių, kurios padeda netinkamoje, nepriimtinoje situacijoje pasakyti “ne!“ ir būti atvirais, jei įvyksta kažkas keisto.

Publikuota: tavovaikas.lt

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s