Kaip užauginti savimi pasitikinčias dukras?

Mergaitėms labai svarbu įgauti vidinio pasitikėjimo savimi. Būtent pasitikinčios, vidumi saugios užaugs iniciatyviomis, atkakliomis, apie save bei kitus sveikai galvojančiomis moterimis. Taip pat per pasitikėjimą savimi jos įgyja kritišką požiūri į gyvenimą, išmoksta tinkamai reikšti bei priimti kitų jausmus. Nesaugumo ir silpnumo akimirkomis, mergaitės jau bus išmokusios atrasti tam tikrų savijautų priežastis ir tinkamai susidoroti su iškilusiomis vidinėmis problemos.

http://pinterest.com/pin/500955158528440209/
http://www.pinterest.com

Kaip gi užauginti tokias moteris?

Skatinkite dukrą mėgautis mėgstama veikla. Būtent tokiu būdu ji mokysis įsisavinti iškilusius iššūkius, stiprindama savigarbą ir atsparumą sunkumams įveikti bei nukreips dėmesį susikoncentruoti ne į išvaizdą, o į tai, kas jai patinka. Suformuosime įproti kažką veikti, o ne sėdėti prie TV rodančios melodramos.

Suteikite sprendimo laisvę. Jei tik įmanoma, leiskite pačiai spręsti, kokius drabužius rinktis, ką nori veikti: lankyti muzikos ar dailės pamokas ir pan., kad išbandydama daugelį dalykų, atrastu sau tinkamus. Patarkite švelniai, bet nekontroliuokite ir nenurodinėkite.

Aiškiai komunikuokite savo šeimos vertybes. Čia svarbų ir nenuginčijamą vaidmenį vaidina pavyzdys! Ką norime, kad dukra iš jūsų perimtų? Arba kokią norėtumėte ją matyti ateityje, kaip žmogų? Ir ar patys tuo gyvename?

Skatinkite imtis fizinių iššūkių. Tai suteikia pasitikėjimo ir teigiamą savo kūno priėmimą. Išeidama iš savo komforto zonos ir įveikdama tam tikrus sunkumus, dukra įgaus vidinę laisvę ir pasitenkinimą.

Ieškokite galimybių, kad dukra kuo daugiau laiko praleistų su kitomis mergaitėmis. Komandinis darbas drąsina, įkvepia ir atliepia į bendravimo poreikį. Mergaičių kompanijoje lengva jausmiškai susitapatinti ir vienai kitą suprasti bei atliepti į tam tikrus jausmus. O tai didelis indėlis į savigarbą.

Būkite tikri, kad dukra žino, jog mylite ją ne už tai, kiek ji sveria, ar kaip atrodo, o už tai, kokia ji yra. Svarbu mokyti vaikus gerų maitinimosi įpročių, bet nesveika kritikuoti, kad vaikas pasirenka saldumynus ar kitus nenaudingus sveikatai produktus. Būkite pats pavyzdys! Rinkitės sveikesnį gyvenimo būdą, taip natūraliai perduosite tinkamą požiūrį. Įsiklausykite, stovėkite šalia ir švelniai nukreipkite teisinga kryptimi.

Leiskite su jumis nesutikti ir išreikšti pyktį. Diskutuokite ir kalbėkitės apie jausmus. Prieštarauti ir būti išklausytai labai svarbu. Tokiu būdu vaikas išmoksta neužlaikyti savo nuomonės ten, kur ji labai reikalinga ir ateityje nepataikauti kitiems. O tada vidinė taika neapleidžia.

Visada reaguokite į smurto apraiškas. Be galo svarbu kalbėtis šia tema. Mergaitės pykčio akivaizdoje gali būti labai agresyvios, todėl svarbu teisingai išreikšti emocijas bei nelikti abejingu kito skausmui.

Skirkite pastovų laiką savo dukrai. Eikite pasivaikščioti, suvalgyti ledų, skaitykite ir t.t. Pažinkite dukros vidinį pasaulį. Būkite šviesus atspindys, kuris padės jai pačiai susidoroti su esamais ir būsimais iššūkiais.

Daugiau klausykitės, nei kalbėkite. Kai mes daug kalbame, kažkuriuo momentu vaikai ne tik kad nebesiklauso, bet ir nebemąsto 🙂 O kai jie kalba patys, geriau save išgirsta, apsvarsto, analizuoja.

Kol dukra maža, apsaugokite nuo populiarios kultūros beisveržiančių vertybių. Ši įtaka užnuodija žmogaus idėjas, unikalumą, vaizduotę ir kūrybiškumą.

Jei jau dukra susiduria su pop kultūra, padėkite sąmoningai tai įvertinti. Kalbėkitės apie kūno kultą ir vartotojiškumą. Svarbu atskirti peršamą ir savo asmeninę nuomones.

Nebijokite ir išdrįskite kalbėtis apie trumpalaikį seksą filmuose ir realius, meile pagrįstus santykius šeimoje. Pajauskite, kada gi tas tinkamas laikas apie tai kalbėtis ir pagal amžių išreiškite savo vertybes šioje srityje. Seksas be meilės, geriausiu atveju, įneša daug sumaišties moters sieloje. O būna ir baisesnių pasekmių. Todėl svarbu, kad ji saugotų save mylimam ir ją mylinčiam žmogui. Tik santuokoje seksas yra saugus.

Pripažinkite jos netobulumą ir tik jos patiriamus jausmus. Rimtai pažiūrėkite į savo vaikų išgyvenamą skausmą ir jautriai reaguokite, kad jie jaustųsi priimti ir suprasti. Tačiau neprojektuokite savo pačių jausmų! Išlikite ramūs, susikoncentravę, kad tikrai suprastumėte dukros išgyvenimus.

Džiaukitės savo dukra! Raskite bendros, uždegančios ir džiaugsmą nešančios veiklos. Gal tai bus kartu gaminimas, pasivaikščiojimas ar pasivoliojimas lovoje. Visai nesvarbu, kas tai bebūtų. Tiesiog išlaikykite tarpusavio ryšį jai augant.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s