Kaip tinkamai pasirūpinti savo svečiais?

imageVasara viešnagių metas, o gal jūs laukiate svečių? Priimti žmones į savo namus yra nemenkas iššūkis, ypač tiems, kurie turite savo aiškią tvarką, mėgstate ramybę ir pastovumą. Reikia nusiteikti, kad bus ne taip, kaip visada ir stengtis mėgautis taip, kaip yra!

Taigi, jei sulauksite svečių kelioms dienoms ir ilgesniam laikui, padėkite sau sumažinti stresą, apgalvodami šiuos svarbius dalykus:

 1. Gerai būtų suteikti svečiams kambarį ir turėti erdvę savo šeimai. Kad neperimti vieni kitų nuovargio ar kitų neigiamų emocijų, svečiams ir šeimininkams svarbu turėti kur pabėgti 🙂
 2. Iš anksto paruoškite patalus, rankšluosčius. Parašykite atviruką su džiaugsmo išraiška, kad draugai čia ir padėkite po saldainį ant jų lovos.

image3. Jei maistą gaminsite patys, pasiruoškite visos viešnagės meniu. Nebereikės laužti galvos dėl šios svarbios užduoties. Pamąstykite, kad po kelionės gerai būtų kažkas lengvo, pvz., trinta daržovių sriuba ir pan.
Per ilgesnį laiką jau turėsite svečiams susigulėjusį ypatingųjų patiekalų sąrašą. Galima pavaišinti ir tos vietos, kurioje gyvenate išskirtiniu valgiu: nuvesti į kavinę arba nusipirkti jau paruoštą, tik iškepti ar pašildyti reikalaujantį maistą.
Nebijokite prašyti pagalbos išsiurbti grindis ar padėti virtuvėje. Tai padeda jaustis kaip namie, atpalaiduoja. Aišku, svarbu būti jautriems pas jus viešintiems svečiams. Yra tokių, kurie nenori judinti užpakalio. Be abejo, palikite juos sėdėti ir priimkite, kad jis jūsų namų laikinas karalius. Tokiu būdu dar geriau pažinsite žmones ir laikui bėgant atsirinksite su kuo norėsite ir toliau intensyviau bendrauti, o kas nebepakeliui…

 1. Suplanuokite kiekvienai dienai intensyvesnės veiklos: lankytinos vietos, žaidimų aikštelės, pramogų ir laisvalaikio parkai ir t.t. Pažinkite savo svečius ir atrinkite tai, kas būtų jiems įdomiausia. Jei jūsų svečiai su vaikais, labai svarbu jiems įtikti! Laimingi vaikai patenkins ir tėvų širdis. Kas be ko, nepamirškite atsipalaiduoti! Ypač pirmąją kelionės dieną, kai žmonės pavargę ir alkani.
 • Aptarkite namų taisykles. Nereikia pasisodinus aiškinti, bet galima natūraliai pasakyti, jei matote, kad negalite kažko toleruoti. Pvz., kad mes nesinešame maisto ir gėrimų į kambarius, o valgome svetainėje prie stalo.
  Nebijokite paminėti ir finansinių reikalų. Tai geriau būtų padaryti prieš kelionę. Paprastai tie, kurie kviečia prisiima apgyvendinimo ir maisto išlaidas, o visas pramogas, valgymą kavinėje normalu dalintis su svečiais kartu. Įvardinimas, aiškumas piniguose padeda išsaugoti draugystes ir nepaslepia laivų po vandeniu.

 • Būkime lankstūs, priimkime, perženkime ribas, kurios vertos to! O gal gyvenate Dievo nuostabiame gamtos kampelyje ir esate apdovanotas natūralia gido dovana? Tad net ir kiečiausią širdį suminkštinsite!

  Reklama

  Parašykite komentarą

  Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

  WordPress.com Logo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Google+ photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Twitter picture

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  Facebook photo

  Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

  w

  Connecting to %s