Šeimos tradicijos. Kokios jos?

Lietuvių terminų žodyne “tradicija“ reiškia tai, kas nuolat kartojama, t.y. išlaikoma. Šeimos tradicijos suteikia tapatumo jausmo. Paklauskite savęs, ką labiausiai pamenate iš šeimos gyvenimo ir, tikriausiai, dauguma mūsų paminėsime bendras šventes, tai, ką darėte visi kartu. Tradicijos sustiprina tarpusavio šeimos narių ryšius ir suteikia daug gerų emocijų.

Kokios gali būti šeimos tradicijos?

image
http://www.pinterst.com

Valgymas prie bendro stalo.
Visų pirma, išjunkite TV, padėkite į šoną planšetes ir telefonus. Raskite laiko kartu susėsti prie bendro stalo. Tebūnie tai tik savaitgaliais, bet kad reguliariai. Jei esate tikintys, prieš valgydami, trumpai padėkokite už maistą. Kalbėkitės apie dienos, savaitės įvykius, kam kaip sekėsi. Jokiais būdais nesiginčykite!

Visi vienoje lovoje.
Labai smagu, kai visa šeima savaitgalio rytais sulendą į vieną lovą. Vaikai lipa ant galvų, gauna gerą prisilietimų dozę ir daug daug gerų emocijų.

Bent vieną kartą savaitėje eikite visi pasivaikščioti. Kol vaikai maži, rinkitės vietas, kur bus linksma mažyliams. Jei vaikai nezyzia, yra laimingi, tai ir tėvai bus pasitenkinę.

Ar įsivaizduojate vidinį šeimos gyvenimą be apsikabinimų? Apsikabinkite vyras ir žmona, apkabinkite vaikus. Tai darykite nuolat!

Matomoje vietoje kabinkite vaikų piešinius ir darbelius. Tegul būna besikeičianti, gyva galerija. Taip išreišite, kad vaiko darbai brangūs ir verti dėmesio.

Vertinkite pasikartojančius žodžius ar frazes. Tai irgi brangi tradicija. Pavyzdžiui, sukurkite gestą prisipažinti meilėje. Kai vaikai toli ir mato jus, gestikuliuokite, kad juos mylite. Išsaugokite frazes, kurios jums svarbios ir dažnai kartokite.

Kartu žiūrėkite su vaikais filmukus. Su vyresniais organizuokite šeimos filmų vakarus. Pasigaminkite popkornų, išsispauskite sulčiu su šiaudeliu. Tikras kino teatras!

Savaitgalį kartu gaminkite. Leiskite vaikams padėti.

Šeštadieniais lietiniai. Tikriausiai, nėra vaikų, kuriems nepatiktų lietiniai. Kai jie užaugs, gal sakys, kad kaip buvo gera kiekvieną šeštadienį valgyti blynus, net iki pat dabar kepu juos pats 🙂

Šeimos apsipirkimas. Eikite vieną kartą savaitėje visi kartu apsipirkti. Su vaikais susitarkite, kad nieko neprašinės ir galės išsirinkti kokią nors smulkmeną. Ir, patikėkite, jie garsiai išreikš, ko norėtų, kas patinka ir pan., bet priminkite laikytis susitarimo. Prašykite padėti: išrinkti pieną, paduoti sviestą ar rasti kokią prekę.

Dūkite, kvailiokite. Kilnokite, skraidinkite vaikus. Žaiskite gaudynių, slėpynių ir t.t. Smagu!

Žiūrėkite nuotraukas. Rodykite savo vaikystės ar iki santuokos vaizdus ir vaikų kūdikystės fotografijas. Bus labai įdomu žiūrėti nufilmuotus filmukus.

Kurkite šventines tradicijas: gimtadienių, Velykų, Kalėdų, Naujųjų metų sutikimo ir kt. Kalbėkitės, kas kaip įsivaizduoja ir kurkite bendrus įvykius.

Geros tradicijos vienija, suteikia tapatumą, neužmirštamos ir gal net perduodamos iš kartos į kartą. Tai vertybės, kurios visiškai mūsų tėvų rankose!

Publikuota: bernardinai.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s