Kodėl neteisybė kasdienybėje ją praturtina?

http://pinterest.com/pin/375628425146765570/Vaikų konfliktai – neatsiejama šeimų, auginančių daugiau nei vieną vaiką, gyvenimo dalis. Kiek daug, neteisybę patiriančių garsų mūsų galvos išneša 🙂

Kodėl jis gavo daugiau?
Kodėl aš turiu tvarkytis?
Kodėl man tik du saldainiai?
Kodėl? Kodėl? Kodėl?..
Neteisybė!

Auginant vaikus namie gali būti tokia pastovi nuotaika…

Bet pripažinkime – gyvenimas nėra teisingas!

Tai gerai girdėti vaikams, nors galime save kaltinti, kodėl vienam atiteko mažiau ir pan. Bet tik tokioje netobuloje realybėje atsiskleidžia įvairiausios spalvos. Jei jau šeimoje išgyvenama maža neteisybė, suteikiama galimybė vaikams lengviau prisitaikyti prie didelio “negražaus“ pasaulio.

Galiu įsivaizduoti, kiek įvairiausių nepatogių klausimų sulaukia tėvai, kurie augina sergančius vaikus. Ir kaip dažnai neišeina tiesiog pagražinti tos neteisybės jų gyvenime…

Gan retai pamąstau, bet būna, kad mano vaikai turi viską, ko jiems reikia ir dar daugiau! Kiek Žemėje stokojančiųjų ir vis tiek randančių džiaugsmą. Aišku, kad ir kaip savo vaikams aiškintum apie tai, kad kažkas nieko neturi ir kenčia, vis tiek jie irgi išgyvens savo neteisybę.

Ar kai žaidžiate su vaiku, leidžiate jam pralaimėti? Tik sąžiningai pralaimėjęs, jis mokinsis teisingai ir už tiesą kovoti bei įsiskaudinus atleisti. Tai nėra paprasta džiaugtis kito sėkme, kai pats pralaimi! Tai daugiau, nei šiltnamio sąlygos.

http://pinterest.com/pin/243124079859235089/Išgyventa neteisybė gal padės pastebėti brolio patiriamą neteisybę. Stenkimės vaikui parodyti, kad kitų jausmai svarbiau, nei jo išreikštas: kodėl aš? ir pan. Tai kelias į laimę – nesureikšminti savęs ir priimti gyvenimą šiandien.

Kai vaikas gauna mažiau, nei kiti, jis ima labiau dalykus vertinti, nors už teisybę vis tiek kovos 🙂 Ir tai yra puiku! Už tiesą kovoti tikrai reikia. Nevenkime pripažinti, kad buvo nesąžininga ir, kad tai skaudina… Mes tėvai esame tam, kad nepagražintume, bet atskleistume realybę. Jautrumas teisingam, nors skaudžiam faktui, suminkština širdis prieš kitus žmones, atskleidžia ne rožinį pasaulį, todėl nesistenkime visko daryti teisingai ir po lygiai. Geriau apie tai kalbėkimės.

Esminis momentas – tai pasirinkimas matyti gėrį, neįgnoruoti tiesos, bet siekti jos ir visame ieškoti gyvenimo džiaugsmo.

Gyvenimas gražus, nors ir neteisingas!

Publikuota: www.daugiauneivirtuve.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s