Grigorijus Baklanovas. Amžini devyniolikmečiai

Amžini devyniolikmečiaiKasdienybė kare, baimė numirti ir kaskart priminimas sau, kad turi branginti tai, ką turi, nors ir labai mažai ir tuos, kurie šalia. Net ir priešus, kurie pavojuje išgelbsti tau gyvybę.

Žavi vertėjo iš rusų kalbos perteikta kalba, kur jaudinančiai aprašomi gamtos vaizdai, potyriai, jau nuo pat pradžių įtraukia į apysakas. Atskleisti žmonių gyvenimai ir jų išgrynintos vertybės atgaivina sielą.

Knyga persikelia į negailestingo karo nagus ir priverčia skaitytoją susimąstyti apie savo asmeninį gyvenimą. Grigorijus Baklanovas pats dalyvavęs kare labai vaizdingai ir įtaigiai parodo karių fizinę ir dvasinę įtampą, patriotizmą. Stebėtinai žaviai, žmogus būdamas mūšio lauke – tarp mirties ir gyvenimo, mėgaujasi tuo, ką turi, tais, kurie šalia jo. Daug atvaizduota gražių paprastos, kuklios meilės jausmų.

Skaitytojui lengva susitapatinti ir į kasdienybę pažvelgti knygos herojų akimis ir širdimi. Apysakos pabaiga skaudi. Pagrindinis knygos herojus miršta užuodus ir pajutus laisvę, bekeliaujant namo. Netikėta, nes jis iš paskutiniųjų jėgų kovojo už gyvybę.

“Daug ko iki karo nesuprato žmogus. Argi taikos metu žmogus supranta, ką reiškia švarūs patalai? Per visą karą tiktai ligoninėje teko miegoti pataluose, bet tada jie manęs nedžiugino. Taip būdavo vaikystėje: užtekdavo sunkiai susirgti, ir tau gamina viską, kas geriausia, gardžiausia, o tu negali valgyti. Ir pasveikęs, visada to gailiesi.“ (35-36 psl.)

Tokiomis įžvalgomis Grigorijus Baklanovas savo knygoje “Amžini devyniolikmečiai” primena, kad pasaulyje kažkur nuolat vyksta karas, bet mes vengiame apie tai galvoti. Tai knyga, kurią skaitant norisi kaskart sustoti ir susimąstyti.

Daugiau informacijos:

Amžini devyniolikmečiai. Grigorijus Baklanovas
Rus.k. Бакланов Григорий. Молодая гвардия
Leidykla: “Vyturys”, 1985
343 puslapiai
Vertėjas: S.Greviškis

Knygą vertinu 5 balais iš 5

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s