Traukiny

http://www.efoto.lt/files/images/44752/begiai%203.jpg
http://www.efoto.lt

 Važiuojant traukiniu kažkodėl sukyla visi romantiškiausi jausmai. Tikriausiai dėl besikeičiančių gamtos vaizdų už lango, malonaus traukinio bėgių čiuksėjimo ir švelnių palingavimų. Paimu knygą skaityti, bet vis pakeliu galvą žvilgtelėti pro langą. Lange atsispindi plaukiantis debesėlis. Pliekia akinanti saulė, tankiai plyksčioja dangaus mėlynėje skrendantys paukščiai.

O ir pakeleiviams irgi abejinga nesu. Nuo judančių, traukinio nešančių vaizdų, žvilgsnis nukrypsta į žmones. Tad knygą skaitau plaukiojančiomis mintimis ir nesusieju esmės. Vaikų triukšmas visiškai mane išblaško. Imu piktintis, kad jų tėvas visiškai nekontroliuoja situacijos. Panašu, kad ir jis nuklydęs į traukinio romantiką, “iškeliavęs“ pro langą.

Du berniukai (gal 3 ir 5 metų), kaip pašėlę rėkauja ir laksto po visą traukinio vagoną. Pastebiu, kad kitus tai irgi erzina. Beveik visi demonstratyviai “slepiasi“: kas knygoje, kas nusisukę, apsimeta nieko nematą. Prieš mane sėdinti pagyvenusi moteris taip susiraukia, kad pamatęs jos veidą tų išdykėlių tėvas, iš karto imtųsi priemonių situacijai ištaisyti. Bet jis nieko nemato arba nenori matyti!

Traukiniui staigiai pasukus, vienas iš berniukų užkrenta ant mano kaimynės, tos susiraukusios damos. Ji, kaip adata pastumia neklaužadą ir beveik nubėga pas jų tėvą:
– Ponuli, kas jūs per tėvas! Jūsų vaikai siaubingi! Tokie gadina mūsų visuomenę! – ji taip plūstasi, kad visos veidą išsivagojusios raukšlės dar labiau išsprogsta, iki dirbtinio mėlynumo. Kalbėdama net spjaudosi.
– Atleiskite… – sušnabžda visos situacijos kaltininkas.

Vyras, įveikęs trumpai užvaldžiusį jį sumišimą, ima taip jautriai kalbėti, kaip ką tik pabudęs iš košmariško sapno:
– Mes grįžtame iš berniukų mamos laidotuvių… – ir vėl įsispokso į langą, nusukęs veidą į saulę.

Moteris tiesiog susmunka ant suolo. Piktas veidas pasikeičia į švelnų ir užjaučiantį. Berniukai ir toliau šėlsta, bet dabar jau niekam nebetrukdo.

Pakėlusi akis į mėlyną skriejantį dangų, suprantu, kad ne viskas iš karto matoma! Būna ypatingų gyvenimų. Yra daug daug daugiau…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s